تولید ، فروش و خرید میل گرد ساده

عوامل بسیار زیادی به صورت مستقیم در بازار آهن و میلگرد تأثیر دارند؛ از آنجایی که هیچ فردی از توانایی کنترل و ایجاد تعادل در این عوامل برخوردار نیست، نمیتوان یک منبع موثق و قابل اعتماد برای پیشبینی قیمت میلگرد و آهن پیدا کرد. البته مبرهن است که برای برخورداری از این توانایی، باید تجربه بسیار زیادی در بازار آهن ایران کسب کنید.

البته افراد و رسانههای بسیاری ادعا دارند که میتوانند این قیمت را پیشبینی کرده و به شما اعلام کنند؛ اما مطمئن باشید نظر این افراد صرفاً مطابق با احتمالات و تجربههای شخصی آنها است. معمولاً بازار میلگرد، جزو اولین بازارهایی است که تحت تأثیر افزایش قیمت روز آهن قرار میگیرد و شدیداً دچار نوسان میشود؛ در نتیجه میتوان گفت هزینه و بودجه موردنیاز برای ساختوساز نیز با افزایش قیمت میلگرد، بالا میرود. این میلگرد ها نیز در اندازه های 6 تا 50 میلیمتر تولید میشوند. چنین رویکردی به دلیل کاهش خرید های کاذب و از بین رفتن بازار سیاه است.

قبل اینکه به عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد اشاره کنیم، باید بدانید میلگرد یکی از رایجترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت ساختمانسازی است. همانطور که از نام آن پیداست این نوع از میلگرد از فولاد کربن ساخته شده که بخاطر رنگ کربن بعنوان میلگرد سیاه نیز شناخته می شود.ایراد اصلی این نوع از میلگرد که باعث اثرات منفی بر بتن و ساختار آن می گذارد خورندگی آن می باشد.نسبت استحکام کششی و جفت شدگی با مقدار باعث می شود میلگرد سیاه یکی از بهترین انتخاب ها باشد. اصلیترین ماده اولیه برای تولید میلگرد، آهن است که با استفاده از تجهیزات و ماشینآلات کاربردی در این حوزه به شکل میلگرد در میآید؛ بنابراین اصلیترین عامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد، قیمت آهن است که به کلی بازار این حوزه را متحول میکند.

مجموعه آهن آنلاین که یکی از معتبرترین شرکتهای فعال در حوزه خرید و فروش میلگرد در ایران به شمار میرود، قصد دارد شناخت شما را در مورد عوامل مؤثر بر قیمت آهن و میلگرد تکمیل کند. میلگرد استنلس استیل یکی از گرانترین میلگردهای موجود در بازار میلگرد می باشد.همچنین بهترین نوع میلگرد در دسترس، برای اکثر پروژه ها می باشد.البته در همه پروژه ها بخاطر قیمت بالای این میلگرد،توصیه شده نیست اما برای موقعیت های منحصر بفرد،می توان از آن استفاده کرد شایان ذکر است که این نوع میلگرد ،1500 بار مقاومت در برابر خورندگی نسبت به میلگردهای سیاه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید