فروش و خریدآهن آلات ساختمانی ، قیمت تیرآهن ، قیمت میلگرد آجدار، قیمت قوطی پروفیل، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت ورق سیاه، قیمت ورق روغنی، قیمت ورق …

هر ساله در سراسر جهان حدود 400 میلیون تن فلز بازیافت می شود. این دو ماده قابلیت چکش خواری دارند و چنانچه تحت فرایند ذوب قرار گیرند، می توان با قالب گیری مجدد، تجهیزات و ابزارآلات متنوعی از آنها ساخت. قیمت تیرآهن ذوب آهن در بعضی از سایز ها افزایش و در بعضی از سایز کاهش داشت؛ اما قیمت تیرآهن متفرقه بطور کلی با افزایش قیمت همراه بود. از حدود قرن ۱۹، فرایندهایی برای ذوب فلزات بازیافتی و ریخته گری مجدد جهت تولید محصولات جدید صورت میگرفته است. اگر خریدار در تحویل بار هم مغایرتی با سفارش خود دید، باید برای اثبات مشکل روند طولانی را طی کند. فولاد و آهن به دلیل فرصت بازیابی سازه های بزرگ و همچنین سهولت در پردازش مجدد ، بیشترین بازیافت را در جهان دارند. این ضایعات را دران بارهایی نگهداری میکنند که هم میتواند بسته به حجم کاری و گسترهی فعالیتهای بازیافتی خیلی بزرگ باشند و یا کوچک و جمعوجور باشند که به این انبارها درهرابعادی که باشند فارغ از ابعاد و کوچک و بزرگی آن ،انبار ضایعات گفته میشود .

از همه مهمتر ، این باعث صرفه جویی در هزینه می شود و به مشاغل تولیدی اجازه می دهد تا هزینه تولید خود را کاهش دهند. بازیافت کردن عملی است که از ضایع شدن منابع پر ثمر و سرمایه های ملی جلوگیری می کند و در کاهش مصرف انرژی و مواد خام بسیار نقش مهمی دارد. معمولاً این شرکت ها علاوه بر دارا بودن انبار محصولات آهنی، می توانند در نقش واسطه بین کارخانه و مشتری باشند. شغل خریدار ضایعات آهن نقش مهمی در توسعه یا تغییر صنعت بازیافت فلز و صنعت فولاد خواهد داشت. خریدار ضایعات آهن تمام مصالحی را که به نوعی از آهن، فولاد آلیاژی یا ورق های گالوانیزه مصرف شده و بلااستفاده تشکیل شده باشد از مشتری خریداری میکند و به صاحبان صنایع تحویل می دهد. فلزات را می توان به صورت آهنی یا غیر آهنی طبقه بندی کرد. بازیافت دی اکسید کربن و سایر گازهای مضر کمتری ساطع می کند.

بازیابی فلزات گرانبها مانند پالادیوم ، پلاتین ، طلا و سایر فلزات ارزشمند مانند مس ، سرب و نقره از زباله های الکترونیکی صرفاً در صورت جمع آوری قراضه کافی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. خریدار ضایعات آهن، قراضه های آهن و فولاد را برای تولید مجدد درب و پنجره و نرده حفاظ آهنی ساختمان و همچنین سایر محصولات آلیاژی جمع آوری می کند. 4. هر نوع ورق آهنی برای چه کاربردی استفاده می شود؟ تقریباً 40 درصد از تولید فولاد در سراسر جهان با استفاده از فولاد بازیافتی انجام می شود.

قراضه های آهن و فولاد از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی و برخی فاکتورهای دیگر با یکدیگر تفاوت دارند و بر همان اساس دسته بندی می شوند. این نوع قراضه ها کیفیت اولیه را دارند زیرا ترکیب شیمیایی آن ها معلوم است. محصول نهایی دارای خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی متفاوت از محصول اولیه – ضایعات آهن یا فولاد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید