خرید و فروش انواع میلگرد مرغوب [ قیمت روز + فروشندگان ]

اعلام قیمت روز میلگرد متاثر از قیمت شمش فولادی در رقابت های بورس کالا بعلاوه هزینه تولید و بالاسری ها می باشد. میلگرد یکی از قطعاتی است که در تمام کارخانههای فولاد که در شهرهای مختلف ایران وجود دارد، تولید میشود. میلگردها میله های فولادی ساخته شده در سایزهای مختلف هستند که در هنگام بتن ریزی در میان بتن ها قرار گرفته و ایجاد سازه های بتن مسلح را می نمایند. نوع A1 مقاطعی نرم و بدون آج،و A2نیمه سخت با آج ساده،میلگردA3 سخت با آج پیچیده و A4مقاطع سخت با آج های مرکب می باشد.

تنش تسلیم: به مقدار نیروی فشاری بر واحد سطح که به جسم وارد می شود و بدون اینکه جسم گسیخته شود، شروع به تغییر شکل می کند، تنش تسلیم و به آن نقطه که تغییر شکل شروع می شود نقطه تسلیم می گویند. میلگردها برای افزایش مقاومت کششی بتن به آن اضافه می شوند. همانطور که مطلع هستید قیمت فلزات با توجه به قیمت ارز و قیمت بورس کالا تعیین میشود. میلگرد 32 ذوب آهن اصفهان هم در استاندارد A2 و هم در استاندارد A3 تولید میشود.

مرحله تولید میلگرد با شمش فولادی آغاز میشود. پس از طی مراحل تولید میلگرد مجدد کالای تولید شده توسط کارخانجات تولیدکننده میلگرد می بایست برای قیمت گذاری و فروش در بورس کالا عرضه شود و قیمت پایه ای که کارگزاران بورس اعلام و روی آن رقابت صورت میگیرد که آن هم با فرمول های مشخص و با تبعیت از قیمت های جهانی شمش فولادی می باشد، قیمت روزانه محصول میلگرد را مشخص می نماید.

یک ستون سنگی مقدار نیروی فشاری زیادی را تحمل کرده و در مقابل نیروهای کششی هنگام خمش قسمتی از آن تحت کشش قرار می گیرد و می شکند. در هنگام زلزله معمولا نیروهای کششی و چرخشی نیز به سازه ها اعمال می شوند و در صورتی که بتن توسط میلگرد، مسلح نشده باشد نمی تواند در برابر زلزله مقاومت مناسبی داشته باشد و به همین جهت ساختمان هایی که بر اساس اصول مهندسی زلزله مقاوم سازی می شوند حتما بتن های به کار رفته در آنها آنها توسط میلگرد مسلح شده است. و در کشور به هنگام خرید میلگرد با مشخصه های (A1،A2،A3،A4) شناخته میشوند که میزان مقاومت کششی آنها را معین می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید