رابطه توافق برجام با قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱ – همشهری آنلاین

به این ترتیب، نوردکاران باید محصول را با قیمتی کمتر از قیمت فعلی مواد اولیه به بازار فیزیکی بورسکالا بیاورند. به همین ترتیب، برخلاف مواقع عادی که تمامی خریدها به صورت شانسی و خطرناک هستند، میتوانید یک خرید برنامهریزی شده و مطمئن را تجربه کنید. همانطور که میدانید، مواد اولیه، خصوصیات فیزیکی و ساختاری انواع میلگرد به طور مستقیم در نوع کاربرد آن و به تبع قیمت میلگرد مؤثر است. ظرف روز چهارشنبه چهارم اسفند، حدود 20هزارتن میلگرد با میانگین نرخ 14هزار و 240تومان در بازار فیزیکی بورسکالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

ظرف هفته جاری در مجموع، 62هزار تن شمش فولاد با میانگین نرخ 13هزار و 300تومان از رینگ بازار فیزیکی بورسکالای ایران مورد معامله قرار گرفت که این رقم بیشترین بهای معامله شمش فولاد از این بازار پس از هفته پایانی آبانماه بود. البته رکود سنگین مصرفی و سرمایهای حاکم بر بازار داخل باعث میشود حتی در این قیمتها نیز که نرخی ارزنده محسوب میشود، حجم معامله میلگرد در رینگ صنعتی بورسکالا و بازار آزاد چندان قابلتوجه نباشد. در حالی که خرید هر کیلوگرم شمش فولاد برای نوردکار برابر 14هزار و 500تومان تمام میشد، نرخ پایه میلگرد برای عرضه در رینگ صنعتی بورسکالا روز چهارشنبه چهارم اسفند برابر 14هزار و 100تومان تا 14هزار و 600تومان تعیین شد.

از آنجایی که این عضو نقش مهمی در مقاوم سازی دارد و در قسمت های مختلف سازه استفاده می شود، قیمت میلگرد در آهن رسان اثر زیادی بر قیمت ساخت دارد. مدتی است که میلگرد به عنوان یک عضو تقویت کننده استحکام ساختمان در پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. نمره میلگرد در عضو بتنی با توجه به مبحث نهم آیین نامه ساختمان ایران با توجه به دو عامل تعیین میشود. اما قابل ذکر است که قیمت میلگرد در اصفهان، تهران و دیگر شهرها پس از مشخص شدن سطح عرضه و تقاضا و قیمت دلار اعلام میگردد و سایر بخش ها با توجه به حاشیه سود امن خود و همچنین با درنظر گرفتن پارامترهای عرضه و تقاضای خاص آن کالاها اقدام به اعلام قیمت مینمایند.

اگر تاریخ با تاریخ امروز مطابقت داشته باشد، یعنی کارخانه قیمت میلگرد امروز خود را اعلام نموده. البته اگر مقدار نیروی وارد شده بسیار زیاد باشد در همان بار اول منجر به خرابی می شود. شرکت آهن آلات میثاق تمامی سفارش های مشتریان محترم را با وزن دقیق مطابق فاکتور آن ارسال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید