راهنمای خرید از بازار آهن تهران – پیوان

بازیافت فلزات به ما امکان می دهد منابع طبیعی را حفظ کنیم در حالی که برای پردازش به تولید محصولات جدید با استفاده از مواد اولیه بکر نیاز به انرژی کمتری داریم. برای مشاهده قیمت میلگرد روز تهران با ما همراه باشید . تعداد این بنگاه ها زیاد است و در هر شهری که باشید می توانید یکی از این بنگاه ها را در اطراف خود بیابید. بنابراین این شغل را می توان شغلی سازگار با محیط زیست و مؤثر در افزایش بهرهوری کارخانه ها و تولید برخی مصالح فلزی معرفی کرد.

علاوه بر انگیزه مالی ، یک ضرورت زیست محیطی برای خرید ضایعات نیز وجود دارد. خریدار ضایعات آهن را به نوعی می توان یکی از ارکان صنعت بازیافت فلزات تلقی کرد. خریدار ضایعات آهن، قراضه های آهن و فولاد را برای تولید مجدد درب و پنجره و نرده حفاظ آهنی ساختمان و همچنین سایر محصولات آلیاژی جمع آوری می کند. خریدار ضایعات آهن تمام مصالحی را که به نوعی از آهن، فولاد آلیاژی یا ورق های گالوانیزه مصرف شده و بلااستفاده تشکیل شده باشد از مشتری خریداری میکند و به صاحبان صنایع تحویل می دهد. این ضایعات معمولاً به قراضه های تکه تکه شده یا لوازم فلزی و آهنی بلااستفاده دسته بندی می شوند؛ ممکن است برخی از ضایعات دارای اندکی زنگ زدگی باشند یا حاوی فلزات سمی نظیر کروم، نیکل یا مولیبدن باشند. شغل خریدار ضایعات آهن نقش مهمی در توسعه یا تغییر صنعت بازیافت فلز و صنعت فولاد خواهد داشت.

آنچه امروزه به عنوان آهن قراضه می شناسیم در حقیقت محصولاتی هستند که یک خریدار ضایعات آهن آنها را به کارخانه بازیافت و ذوب فلزات منتقل می کند. خریدار ضایعات آهن روزانه بیشتر است صدها کیلوگرم از این ضایعات را جابجا می کند، بنابراین لزوم طبقه بندی آن ضرورت دارد.

فرد یا شرکتی که به عنوان خریدار ضایعات آهن فعالیت می کند شاید یک شغل پر دردسر و آلوده داشته باشد اما در حقیقت، صاحب یک تجارت پرسود است. بهترین خریدار ضایعات آهن یک برنامهریزی دقیق را انجام می دهد تا تمام ضایعات آهن و فولاد را که از مشتری دریافت میکند طبقهبندی نماید؛ به این ترتیب فروش آن به بازار هدف برای ذوب فلزات و تولید محصولات بازیافتی سادهتر خواهد بود. در این مرکز انواع ضایعات آهن آلات و فولاد خریداری می شود تا به بخش بازیافت فلزات منتقل گردد و در نهایت برای تولید مجدد درب، پنجره و حفاظ مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید