صادرات عامل افزایش قیمت میلگرد

وقتی از میلگردهای فولاد کربنی معمولی در مقاوم سازی بتن های یک منطقه مرطوب و بارانی استفاده شد، مهندسی متوجه شدند که عمر بتن و به تبع آن عمر سازه به مدت زمانی که میلگردهای درون بتن دچار خوردگی و فرسایش نشده اند بستگی دارد؛ بنابراین به این فکر افتادند که میلگردهایی تولید کنند که مناسب محیط های خورنده و مرطوب باشد.

ین توصیه به ویژه در مناطق زلزله خیز حائز اهمیت است و از آنجایی که کشور ما به دلیل موقعیت جغرافیایی بر روی کمربند لرزه ای قرار دارد، استفاده از این نوع آرماتورهای فولادی (میلگرد آجدار) در سازه ها بسیار حائز اهمیت است. پیش بینی قیمت آهن و قیمت میلگرد شدیدا نیازمند شناخت کامل بازار آهن است که جهت آشنایی و شناخت کامل این بازار باید قیمت محصولاتی همچون میلگرد و قیمت آهن را به طور مستمر و روزانه در بازه زمانی طولانی مدت مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید پیوندی که میان این محصولات و سایر مقاطع فولادی است، درک نمایید البته لازم به ذکر است که برای درک بهتر بازار آهنآلات هیچ راه دیگری نخواهید داشت.

اما متأسفانه قیمت دلار، طلا و سایر فلزات گران بها هم در قیمت گذاری آهن دخیل هستند و شرایط قیمتی میلگرد چندان قابل پیش بینی نیست. بنابراین مهم است که با مهم ترین عوامل موثر بر قیمت میلگرد و قیمت روز میلگرد به خوبی آشنا شوید. آشنایی با این کارخانجات می تواند به شما در انتخاب مناسب ترین و نزدیک ترین گزینه کمک و به کاهش هزینه تمام شده خرید میلگرد منجر شود. آج ها باعث ایجاد چسبندگی بیشتر بین بتن و میله می شوند و این سبب می شود تا در اثر نیروهای وارده به بتن، دیرتر از هم بپاشد و دیرتر ترک بخورد؛ بنابراین در فرایند تولید میلگرد بخش به عنوان آج زنی افزوده شد که در آن میلگردهایی که در اندازه و طول مشخص با ویژگی های تعیین شده تولید می شدند، توسط غلتک ها و دستگاه های آج زن، آجدار شده و بعد از آن از خط خارج می شدند.

به عنوان مثال در میزان مقاومت کششی، ازدیاد طول، استحکام تسلیم، قابلیت جوشکاری و … میلگردهای ساده کربنی گزینه های خوبی برای انجام عملیات جوشکاری و یا آهنگری هستند. اولین میلگردهای ساده که تولید شدند، از جنس فولاد معمولی یا به عبارتی فولاد کربنی بودند. این موضوع باعث شد تا روش هایی ابداع شود تا فولاد معمولی را در برابر خوردگی و فرسایش ناشی از آن محافظت کنند؛ بنابراین روش پوشش فولاد با محافظ هایی مثل فلز روی (گالوانیزه کردن) و یا با پوشش های رنگ، اپوکسی و …

دیدگاهتان را بنویسید