قیمت روز میلگرد در بازار امروز ذوب آهن – آهن 724

به صورت کلی میلگرد را به طول 12 متر می سازند و می تواند به دو نوع ساده یا آج دار، و در قطرهای مختلفی باشد. این مقطع در سایزهای ۸ تا ۴۰ میلی متر تولید می شود و بسته به سایز به صورت کلاف یا شاخه ای به بازار عرضه می شود. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با بیان اینکه دولت و تولیدکننده نباید حق دخالت در بازار توزیع را داشته باشند، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو میلگرد در بازار ۱۵ هزار و ۱۰۰ تا ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان است.

وزن این بندیل ها حدود ۲ تا ۵.۵ تن است که بسته به عواملی مانند سازنده متفاوت است. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که وزن میلگرد تولیدی هر کارخانه ممکن است کمی با وزن یا حتی وزن کارخانه های دیگر متفاوت باشد. انتخاب برند مناسب کیفیت محصول شما را تضمین می کند و باید دقت کافی را داشته باشید. حمل و نقل میلگرد و نحوه ارسال میلگرد خریداری شده از دیگر موارد مهمی است که در ادامه اطلاعات کافی را در رابطه با آن در اختیار تان می گذاریم. میلگرد مقطعی با شکل ظاهری استوانه توپر است که با توجه به تنوع وسیع در ضخامت و شکل ظاهری موجود، برای کاربردهای متعدد و متنوعی میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

یکی از کاربردهای اصلی آرماتورهای آجدار، استفاده از آنها در ساخت بتنآرمه یا همان بتن مسلح است. یکی از محدودیتهای خرید درب کارخانه این است که این بندیلها باز نمیشوند و نمیتوان آنها را به شکل شاخهای خریداری کرد. اما یکی از شاخص هایی که می تواند در تغییر روزانه قیمت میلگرد آجدار تاثیر بسزایی داشته باشد، نوسانات ارز، قیمت اولیه آهن و ابعاد میلگرد است که باعث افزایش و کاهش قیمت روز میلگرد آجدار می شود. بخاطر قطر کم این نوع میلگرد، هر چه طول آن کمتر باشد، حمل و نقل نیز راحت تر می باشد.

این که در میلگرد تولید شده از چه آلیاژی استفاده می شود می تواند بر قیمت نهایی آن تاثیر داشته باشد، هر چه آلیاژهای آن کمتر باشد و به استاندارد نزدیک تر، مسلما قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. عوامل کلی موثر بر قیمت میلگرد در بالا شرح داده شدند که عامل اصلی را می توان قطر میلگرد دانست زیرا هر چه قطر بالاتر رود نیاز به استفاده از مواد خام بیشتری است. ولی بهطور کلی کمترین کرایه تریلر برای جابجایی بار از انباری به انبار مجاور مبلغی در حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید