قیمت روز میلگرد در بازار امروز ذوب آهن

زمانی که نیروی فشاری به مقداری برسد که میلگرد دچار تغییر شکل شود، اصطلاحا میگویند به تنش تسلیم رسیده است. تغییر قیمت های تکانشی میلگرد بر قیمت تمام شده بازار مسکن اثبات شده است. به طوری که میلگردهای A2 و A3 دارای آج های جناغی بوده و میلگردهای A4 دارای آج های مرکبی اند.

میلگردهای کلاف هم به صورت ساده و هم آجدار تولید می گردند. میلگردهای دارای آج از سختی نسبت خوبی برخوردار بوده و در ساخت و ساز بیشتر از نوع آجدار میلگردها استفاده می شود. میلگردهای A2 و A3 دارای سختی متوسط و میلگرد A4 از سختی و مقاومت بالاتری نسبت به همه میلگردها برخوردار است. همینطور از نظر سختی نیز تفاوت هایی دارند. شایان ذکر است تفاوت کاربردهای این نوع میلگرد با نوع شاخه ای از نظر نگهداری و توزیع می باشد. در بازار برای بیان سایز میلگرد از عدد قطر استفاده می شود و زمانی که گفته می شود میلگرد 16 خریداری شود منظور میلگرد با قطر 16 میلی متر می باشد.

کوچکترین سایز میلگرد ساده که سایز ۸ می باشد توسط کارخانه نورد گرم جهان و بزرگترین سایز که سایز ۴۰ می باشد توسط فولاد کویر کاشان تولید می شود و به صورت شاخه به بازار عرضه می شود. تقریبا در تمامی نقاط کشور یک کارخانه تولیدکننده میلگرد وجود دارد و در نتیجه خریداران با برندهای زیادی روبرو هستند و این امر ممکن است انتخاب را برای آن ها سخت نماید. و همچنین زمان بارگیری کدام کارخانه کوتاهتر می باشد؟ در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی تولید فولاد برای استفاده های ساختمانی و صنعتی می توان محصولی را انتخاب نمود که نیاز های ما را به راحتی برآورده نماید.

در واقع تا زمانی که قیمت دلار و طلا به ثبات نرسد نمی توان انتظار داشت که قیمت میلگرد در بازار نیز به ثبات خواهد رسید که وجود تحریم ها نیز این مساله را تشدید می کند. میدانید برای خرید و اطلاع از قیمت میلگرد به صورت شفاف، بهینه و بهصرفه چه نکاتی را باید مدنظر قرار دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید