قیمت روز میلگرد در بازار و انواع میلگرد آجدار

رشد قیمت پایه عرضه شمش فولاد در عرضه هفته جاری، آنهم در شرایطی که نوسان نرخ ارز در بازار داخل کاهشی است، متاثر از افزایش قیمت جهانی بیلت صادراتی ایران و استقبال خریداران از عرضه هفته قبل بوده است. ظرف روزهای ابتدایی هفته جاری، سیگنالهای مثبت از مذاکرات احیای برجام منتشر شد که این اخبار بهسرعت بر بازارهای مختلف مالی و کالایی کشور اثرگذار شد. میلگرد در واقع، یک محصول تبدیلی در صنایع فولاد است که در سایزها و وزنهای مختلف تولید و عرضه میگردد.

خوب است بدانید که بیش از 40 کارخانه و مجتمع فولادی در نقاط مختلف کشور عزیزمان ایران مشغول به تولید انواع میلگرد هستند. به جز در مورد میلگرد استیل که به دلیل محدودیت در ساخت آلیاژ آن تولید این محصول در کشور به شدت مختصر است. وارد بازار آهن آلات شدند و روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گرفتند. جهت آشنایی بیشتر با میلگرد آجدار و مشخصات آن، میتوانید به سایت آهن 118 و لینک درج شده مراجعه نمایید. اضافه میکنیم که برای افرادی که عضو باشگاه مشتریان آیین صنعت هستند قیمت میلگرد ساده با در نظر گرفتن تخفیف ویژه محاسبه میگردد.

سایز میلگرد میتواند بین ۸ تا ۳۲ میلیمتر متغیر باشد که باید بر اساس کاربرد مورد نظر انتخاب شوند. اما رویه رونق معاملات شمش در هفته پایانی اسفند ادامه پیدا نکرد؛ بهنحوی که روز سهشنبه سوم اسفندماه در مجموع حدود 62هزار تن شمش فولاد در این بازار مورد معامله قرار گرفت. اما پرکاربردترین سایزهای میلگرد بین ۱۲ تا ۳۲ میباشد. پس از نیمه آذرماه، قیمت پایه عرضه شمش فولاد در بازار فیزیکی بورسکالای ایران در کانال 12هزار تومانی نوسان داشت؛ اما در هفته ابتدایی امسال این قیمت پایه به کانال 13هزار تومانی صعود کرد؛ به نحوی که هر کیلوگرم شمش فولاد سوم اسفند در بازه قیمتی 13هزار و 170تومان تا 13هزار و 510تومان در این بازار عرضه شد.

به گزارش متالبولتن، بهای شمش فولاد صادراتی ایران فوب خلیجفارس با رشد 3/ 2درصدی هفتگی روبهرو شد و در محدوده 602 تا 605 دلار به ازای هر تن مورد معامله قرار گرفت. تولیدات نفت و گاز و پترو شیمی جز صنایع دیگری است که میلگرد استیل در آن مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد راستا به حالت شاخه های بلند مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید