قیمت میلگرد آجدار، جدول وزنی، استانداردها و کاربردهای آن

مهندس سازه و طراح اغلب با مصالح و مقاطع ساختمانی بهخوبی آشنا هستند اما بهعنوان کسی که قرار است پروژه ساختمانی را مدیریت و یا اجرا کند، داشتن اطلاعات کافی در خصوص محصولات مختلف فولادی و ساختمانی بسیار مهم است. بهعلاوه در مواقعی وزن میلگردها بسیار مهم میشود. وقتی میلگرد را در بتن استفاده میکنند، انتظار میرود که استحکام و طول عمر آن را بالا ببرد؛ اما طول عمر بتن و سازه ارتباط مستقیمی با شرایط محیطی و جغرافیایی نیز دارد. به طور کلی وزن رابطه مستقیمی با قیمت دارد؛ با افزایش وزن، قیمت بالاتر می رود.

قیمت همواره از موضوعات مهم هنگام خرید میل گرد به شمار می رود اما باید کیفیت و مرغوبیت محصول را نیز مد نظر قرار داد؛ زیرا این محصول نقش مهمی در استحکام سازه ها دارد و باید استانداردهای لازم را داشته و در جای مناسب استفاده شود. همانطور که پیش تر نیز گفته شد، از موارد مهم هنگام خرید میلگرد، توجه به سایز، جنس و مقدار آن است. شکل ظاهر، مقاومت در برابر خوردگی و زنگزدگی، مقاومت تسلیم و استحکام کششی، خاصیت مغناطیسی و رسانا بودن، جوشپذیری و قابلیت ماشینکاری از ویژگیها و فاکتورهایی هستند که در انتخاب و خرید میلگرد اهمیت داشته و موثراند.

بعد از آن کارخانه فولاد خراسان قادر به تولید میلگردهای آجدار در سایز ۱۰ تا ۳۲ میباشد. برخلاف میلگردهای ترمکس که در آب خنک میشوند. ➕ در صنایع فنر سازی و فولادهای تبدیلی نیز از میلگردها و کلاف ها استفاده می شود. از میلگردهای ساده و آجدار که پُرکاربردترین نوع میلگردهای استفاده شده در صنعت و ساختمان سازی استفاده می شود. میلگرد سایز ۱۴ در رده میلگردهای آجدار استاندارد A3 قرار دارد که از سختی نسبتا خوبی برخوردار است.

میلگرد آجدار: میلگردهای آجدار در سه استاندارد A2,A3 و A4 با ویزگی های مختلف ساخته میشود. محصول فولادی سخت با آج پیچیده و استاندارد A4، مشهور به میلگرد آجدار مرکب از ترکیب دو محصول فولادی مارپیچ و جناقی تولید می شود. محصول فولادی آجدار مرکب و استاندارد A4 با حروف انگلیسی S و F نشان دهنده سایزهای آج 500 و 520 به ترتیب حروف انگلیسی مورد نظر می باشد. میلگرد آجدار با استاندارد A4 که به آن میلگرد سخت با آجهای پیچیده یا آجدار مرکب نیز میگویند.

دیدگاهتان را بنویسید