قیمت میلگرد – ارزانترین قیمت روز میلگرد در بازار امروز آرتان پرس

از نظر تنوع قطر میلگردها نیز استانداردهای تولید کنندگان متفاوت است. میلگردها در استاندارها و اندازههای مشخص و جهانی توسط کارخانههای مختلف داخلی و خارجی تولید میشوند. مواردی که در این مطلب مطرح کردیم، از مهمترین عوامل تأثیرگذار در قیمت میلگرد هستند. ولی درباره بازار میلگرد، میتوان گفت مهمترین فاکتور تأثیرگذار، برنامههای سیاسی کشور باشد. به همین دلیل، نوسان نرخ دلار از مهمترین عوامل مؤثر بر قیمت انواع میلگرد است.

مطمئناً عوامل دیگری هم بر قیمت میلگرد تأثیرگذار هستند؛ از جمله تورم جهانی. بنابراین بیش از هر عامل دیگری، سیاست خارجی ماست که قیمت میلگرد را در سال آینده تعیین میکند. مکانیزم کلی بازار این چنین است که با افزایش عرضه، قیمت انواع میلگرد کاهش پیدا میکند و با کاهش عرضه، شاهد افزایش قیمت میلگرد میشویم. ایران یکی از کشورهای بزرگ صادرکننده محصولات آهن و فولاد است و قیمت نهایی مشخص شده برای صادرات این محصولات، براساس دلار محاسبه میشود. ملاک پرداخت نهایی در خرید میلگرد 12 وزن باسکول استاندارد و بارنامه میباشد. این نرخ بهطور غیر مستقیم روی قیمت نهایی میلگرد اثر میگذارد و باعث نوسان قیمت لحظهای محصولات میلگرد میشود.

به طور کلی خرید و فروش میلگرد بر اساس استانداردهای مشخص صورت می گیرد چون ارتباط مستقیم با سطح مقاومت آن در برابر فشار وارده خواهد داشت. لذا قیمت پایینتر در خرید مستقیم از کارخانه به هیچ وجه به معنای کیفیت پایینتر نیست. صنایع فولادی آذر گستر سدید، بزرگترین و کاملترین تولید کننده میلگرد ساده صنعتی در ایران است که برای استعلام قیمت یا مشاوره خرید میلگرد میتوانید به وبسایت آن به نشانی ahan۲.com مراجعه کنید. حجم میلگرد نیز، دیگر موردی است که در حمل و نقل اهمیت دارد. یکی دیگر از انواع شاخصهای مؤثر در قیمت میلگرد، بورس شاخص صنعت است.

شاخص صنعت فولاد و آهن، نشان دهنده سطح عمومی قیمت سهام شرکتهای فعال در بخش صنعت آهن و فولاد است. به عنوان مثال و با توجه به آنچه که در بالا بیان شد، وجود حرف لاتین T بر روی آرماتور آجدار، نشان میدهد که محصول به روش ترمکس تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید