قیمت میلگرد – ارزانترین قیمت روز میلگرد در بازار امروز آرتان پرس

ین توصیه به ویژه در مناطق زلزله خیز حائز اهمیت است و از آنجایی که کشور ما به دلیل موقعیت جغرافیایی بر روی کمربند لرزه ای قرار دارد، استفاده از این نوع آرماتورهای فولادی (میلگرد آجدار) در سازه ها بسیار حائز اهمیت است. میلگرد آجدار A3، مانند A2، از فولاد نیمه سخت ساخته شده است، با این تفاوت که A2 شکل آج ساده ای دارد، در حالی که A3 دارای آج پیچیده است. در گذشته برای افرادی که برای انبوه سازی مجوز دریافت می کردند سهمیه ای برای خرید میلگرد ساختمانی در نظر گرفته می شد. این محصول بر اساس استاندارد روسیه در ایران نیز در سه نوع A2، A3 و A4 تولید می شود که هر کدام دارای مشخصه ها و ویژگی های خاصی هستند، مطابق با استانداردهای A2، A3 و اخیراً A4 تولید و ارائه می شود که از نظر وزن و طول برای نمره یکسان در استانداردهای مختلف تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت در مقاومت تسلیم و مقاومت گسیختگی آن است.

اگرچه بتن مقاومت فشاری بالایی دارد، اما مقاومت در برابر نیروهای کششی یکی از نقاط ضعف آن است. قبل اینکه به عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد اشاره کنیم، باید بدانید میلگرد یکی از رایجترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت ساختمانسازی است. اما به دلیل مقاومت کششی کم و شکنندگی نسبتاً زیاد بتن، استفاده از آن محدود به قطعاتی است که به طور کامل یا موضعی در معرض کشش هستند. روش اول، با قفل کردن میله، اصطکاک را به محل افزایش می دهد، در حالی که در حالت دوم میلگرد ساده، استفاده از مقاومت فشاری بتن را بالا می برد.

میلگردها از جمله مهمترین مصالح مورد استفاده در ساختمانسازی هستند. علاوه بر میلگرد ذوب آهن اصفهان محصول سایر کارخانجات از جمله میلگرد بناب تبریز، ابهر و میانه نیز از نظر کنترل کیفی استاندارد های کششی و خمشی میلگرد را دارا هستند و با سایر میلگرد های تولید شده ی داخلی اختلاف قیمت ۱۰۰ الی ۱۵۰ هزار تومان در کیلو دارند.

از نظر شکل ظاهری محور طولی بوده و دارای یک سری دور پیچ در اطراف این محور می باشد. از آنجایی که بتن از مقاومت فشاری بالایی برخوردار است، استفاده از آن برای قطعات فشرده مانند ستون ها و قوس ها بسیار مناسب است. به عنوان مثال نمره ۱۲ آن استاندارد A2 و A3 دارای وزن واحد طول یکسانی هستند اما مقاومت تسلیم و گسیختگی آن ها یکسان نیست و همچنین میزان کربن فولاد نوع A2 و A3 و A4 با هم متفاوت است. آهنآنلاین، فعالیت حرفهای خود را در زمینه اطلاعرسانی بازار آهن در سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و در ادامه، سایت حاضر را تحت عنوان آهنآنلاین در سال ۱۳۸۸ تاسیس نمود.

دیدگاهتان را بنویسید