قیمت میلگرد به چه فاکتور هایی وابسته است/ آهن میران

پس از استخراج سنگ آهن در معادن آهن کشور به صورت اکسیدی، این سنگها با گذراندن مراحل خردایش و تغلیظ به کنسانتره آهن تبدیل میشوند. پس از تعیین مشخصات و تناژ محصول مورد نظر توسط مشتری، صدور پیش فاکتور از سمت بخش فروش تولیدکننده انجام میگیرد که در صورت تأیید و پرداخت، خرید میلگرد نهایی میشود. پس از این مرحله آهن فلزی، خوراک مورد نظر برای کورههای ذوب فولاد، تأمین میشود. میلگرد فولادی اساساً در دو نوع ساده و آجدار تولید و مورد استفاده قرار میگیرد. برای این برج، جنس چدن مورد استفاده قرار گرفته برای میلگرد ساده با کیفیت بالا بوده و تا امروز هیچ خوردگی در آن وجود ندارد.

لذا تجربه آیین صنعت در سالها حضور با افتخار در صنعت فولاد کشور، نشان میدهد که در کنار مطلوب بودن قیمت میلگرد آیین صنعت، سرعت تحویل کالا و همچنین کیفیت این محصولات برای مشتریان بسیار مطلوب بوده است. به طور کلی میلگرد های ساده ای که کیفیت بهتری دارند و محصول کارخانه هایی مثل یزد و کاشان هستند بیش تر مصرف صنعتی داشته و میلگر ساده محصول کارخانه هایی مانند متین بیش تر مصرف ساختمانی دارند. به صورت کلی محصولات فولادی در برابر مقدار فشار ها تا یک حد معین تحمل دارند و در صورتی که میزان فشار از این حد بگذرد، محصول فولادی تغییر شکل می دهد این میزان در انواع فولاد آجدار و ساده متفاوت است.

ذوب فولاد معمولاً در کورههای قوس صورت میگیرد و خروجی آن مقاطع میانی فولاد با نامهای اسلب (تختال)، بیلت و بلوم است که به طور کلی با نام شمش فولادی شناخته میشوند. معمولاً پرداخت به این صورت است که ابتدا یک پیش پرداخت صورت میگیرد و سپس با تحویل گرفتن بار، مبلغ نهایی از سوی مشتری واریز میشود. محصولات کارخانجات میلگرد کشور معمولاً به صورت بستهبندیهای مشخص با نام بندیل راهی بازار میشوند که هر بندیل وزنی معادل ۲ تا ۵ تن دارد. قدیمیترین تولید کننده میلگرد در کشور، شرکت ذوب آهن اصفهان است که محصول خود را با برند تجاری ESCO یا میلگرد اصفهان راهی بازار میکند.

استان های آذربایجان شرقی، همدان، اردبیل، گیلان، قزوین، زنجان، کرمانشاه در منطقه غرب و شمال غرب ایران میزبان کارخانجات تولید کننده میلگرد هستند. از لحاظ حجم تولید سالانه، استانهای آذربایجان شرقی، قزوین، اصفهان و خوزستان در صدر استانهای تولیدکننده این محصول قرار دارند. جهت تولید میلگرد، سنگ آهن مسیری طولانی را پشت سر میگذارد. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تعداد چشمگیری کارخانه تولیدکننده مقطع فولادی میلگرد جهت تأمین نیاز داخلی و صادرات به کشورهای همسایه مشغول به کارند. جهت تهیه میلگرد به صورت مستقیم از کارخانجات، شما میتوانید با مراجعه مستقیم به سایت تولیدکنندگان و مراجعه به بخش فروش ثبت سفارش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید