قیمت میلگرد – 5 اسفند 1400

اصلیترین ماده اولیه برای تولید میلگرد، آهن است که با استفاده از تجهیزات و ماشینآلات کاربردی در این حوزه به شکل میلگرد در میآید؛ بنابراین اصلیترین عامل تأثیرگذار بر قیمت میلگرد، قیمت آهن است که به کلی بازار این حوزه را متحول میکند. همانطور که از نام آن پیداست این نوع از میلگرد از فولاد کربن ساخته شده که بخاطر رنگ کربن بعنوان میلگرد سیاه نیز شناخته می شود.ایراد اصلی این نوع از میلگرد که باعث اثرات منفی بر بتن و ساختار آن می گذارد خورندگی آن می باشد.نسبت استحکام کششی و جفت شدگی با مقدار باعث می شود میلگرد سیاه یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

این میلگرد ها نیز در اندازه های 6 تا 50 میلیمتر تولید میشوند. پیشبینی میشود قیمت این دو فلز تا فردا حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان ارزان شود. میلگرد ساده وقتی آسیب ببیند و قابل استفاده نباشد، به گروه ضایعات منتقل میشود. سطح میلگرد ساده صاف و گرد می باشد آنها در اندازه های مختلف از 6 تا 50 میلی متر در دسترس هستندبرای مقاصدخاصی نظیر جایی که باید میله ها در یک آستین فلزی یا ورقه ای بلغزند، برای اتصالات ادغامی در جاده ها و باندهای فرودگاه،برای ستون های مارپیچ استفاده می گردند بدون ایجاد آسیب به سادگی خم و برش می خورند.

حمل و نقل میلگرد نیز همانطور که پیش تر ذکر شده در تعیین قیمت میلگرد و برآورد هزینه ها نقش دارد. افزایش کربن بر میزان جوش پذیری میلگرد نیز تاثیر دارد. دانستن قیمت صنایع آهن و فراوردههای آهن در این دوران از اهمیت بالایی برخوردار است که بر روند قیمت مسکن و کیفیت زندگی مردم تأثیر زیادی را دارد؛ زیرا تمام افراد فعال که در زمینههای بازار کار به آهنآلات و تجهیزات آهنی مانند خودرو سازان، ساختمانسازها، لوازم پزشکی و غیره در حال فعالیت هستند نیازمند این قطعه فولادی یا موارد متشکل از آن هستند. حال که مبحث شیرین و داغ قیمت آهن مطرح شد، بهتر است اشارهای مختصر به این داشته باشیم که وضعیت بازار آهن و فراوردههای آهنی تمامی بازارها را تحت تأثیر قرار میدهند؛ چراکه آهن در تمامی صنایع کاربرد دارد و افزایش قیمت آن، هزینه بسیاری تجهیزات را دوچندان میکند.

عموماً دولت کشورهای خارجی شدیداً به نوسانات قیمت آهن و میلگرد توجه میکنند؛ چراکه عقیده دارند افزایش قیمت این تجهیزات بر قدرت اقتصادی کشور تأثیر میگذارد. از آنجایی که نوسانات موجود در بازار مانند قیمت دلار و قیمت نفت بر قیمت آهن تأثیر گذار هستند، پیش بینی قیمت میلگرد و قیمت آهن نیز به یکی از دغدغههای موجود مردم در بازار کار کنونی تبدیل شده است. میلگرد استنلس استیل یکی از گرانترین میلگردهای موجود در بازار میلگرد می باشد.همچنین بهترین نوع میلگرد در دسترس، برای اکثر پروژه ها می باشد.البته در همه پروژه ها بخاطر قیمت بالای این میلگرد،توصیه شده نیست اما برای موقعیت های منحصر بفرد،می توان از آن استفاده کرد شایان ذکر است که این نوع میلگرد ،1500 بار مقاومت در برابر خورندگی نسبت به میلگردهای سیاه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید