لیست قیمت روز میلگرد

یعنی هر چه نمره میلگردی که بر اساس قطر مشخص شده با استاندارد یکسان بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر می رود و همچنین قیمت این پروفیل با نمره یکسان و استاندارد a2 کمتر از استاندارد a3 است. دبیر انجمن انبوهسازان میگوید اگر قیمت مصالح ساختمانی بیشتر نشود و ثبات قیمتی ادامه داشته باشد، مسکن در ادامه سال گران نمیشود.

معمولا قیمت میلگرد نرخ ثابتی ندارد و روزانه شاهد جو نا آرام قیمت در بازار آهن آلات هستیم. همانطور که می دانید نمی توان قیمت ثابتی برای میلگرد تعیین کنیم. برای یک خرید آگاهانه و هوشمندانه داشتن یک مرجع معتبر که قیمت میلگرد را به صورت لحظهای بروزرسانی کند، حائز اهمیت است چرا که از جمله پارامترهای مهم در خرید، اطلاع از قیمت روز آن محصول میباشد. وزن میلگرد با دقت نیم کیلو در جدول زیر قید شده است.

پیشتر حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن گفته بود: بازار آهن به دلیل کاهش ساخت و ساز راکد است. این در حالی است که در چهار روز اخیر هم قیمت میلگرد و آهن حدود ۲۰۰ تومان ارزان شده است. روز گذشته علی رغم نوسان افزایشی قیمت دلار اما قیمت میلگرد و تیرآهن تغییر چندانی نداشت اما امروز با ادامه افزایش قیمت دلار به نظر میرسد تاثیرش را در بازار آهن گذاشته است. قیمت همواره از موضوعات مهم هنگام خرید میل گرد به شمار می رود اما باید کیفیت و مرغوبیت محصول را نیز مد نظر قرار داد؛ زیرا این محصول نقش مهمی در استحکام سازه ها دارد و باید استانداردهای لازم را داشته و در جای مناسب استفاده شود.

کاربرد گسترده؛ استفاده در ساختمانهای مسکونی، تجاری و صنعتی، پلها و غیره. میلگرد در بتن مسلح برای جبران مقاومت کششی پایین بتن مورد استفاده قرار میگیرد. برای محاسبه وزن میلگرد در هر سایزی می توانید از جدول وزن میلگرد یا جدول اشتال استفاده کنید. این در حالی است که مسئولان حداکثر افزایش قیمت مجاز میلگرد را حدود ۱۰ درصد کمتر از قیمت صادراتی تعیین کرده اند. این روش نسبت به روش میکروآلیاژی اقتصادیتر است. در بخش بعدی همین مطلب هم به برخی از این سؤالات به صورت کوتاه پاسخ دادهایم.

دیدگاهتان را بنویسید