قیمت روز میلگرد آجدار|تمامی کارخانه های میلگرد ایران 

میلگرد ساده: میلهای فولادی که دارای سطحی بدون آج است. هر استاندارد میلگردهایی را ارائه میدهد که دارای ویژگیهای به خصوصی است که آن را برای استفاده در کاربردهای خاص مناسب میسازد. واضح است قیمت میلگرد بر اساس نوع، کیفیت، ابعاد و قطر آن متفاوت خواهد بود. مطابق با علامت استاندارد ملی شماره 3132 میلگرد آجدار A1 حداقل تنش تسلیم 240 مگاپاسکال و حداقل مقاومت کششی 360 مگاپاسکال دارد. احتمال زیادی دارد که در صورت اتفاق افتادن جنگ، ایران نیز به نوعی در این درگیری شرکت کند. به گفته خبرنگاران، آمریکا در پی مذاکره مستقیم است و دولت رئیسی نیز با این موضوع مخالفتی نکرد.

با وجود احتمال توافق ایران و آمریکا و در نتیجه موفق بودن مذاکرات وین، عدهای احتمال شکست این مذاکرات را بیان میکنند. میرعمادی، کارشناس بازار مسکن است و در رابطه با تاثیر شکست برجام در قیمت آهنآلات و به خصوص قسمت مسکن، این گونه بیان میکند که با شکست برجام، با افزایش قیمت چندانی در بازار مواجه نخواهیم بود. تمامی این عوامل دست به دست هم دادهاند تا قیمت میلگرد با رکود مواجه شود. بنابراین، این موضوع بر روی قیمت روز میلگرد CK45 و دیگر میلگردهای ساختمانی اثر گذار خواهد بود. در مواردی که در هزینه های اولیه برای این موضوع لحاظ می شود، پوشش های کم کربن/کروم (میکرو کامپوزیت)، پوشش های اپوکسی، گالوانیزه یا فولاد ضد زنگ، بدون پوشش، مقاوم در برابر خوردگی، بطور قابل ملاحظه ای کمتر از هزینه نگهداری پروژه می باشند.

اما همانطور که گفته شد، تنها موضوع برجام مطرح نیست و خبرهای جدید و مهمی از گوشه و کنار دنیا به گوش میرسد. شدت گرفتن نوسانات قیمت روز میلگرد در پی خبرهای مرتبط با برجام و توافقات ایران، به قدری در سالهای گذشته تاثیرگذار بودهاند که اکثر افراد تنها این عامل را در پیش بینی قیمت میلگرد مهم میدانند؛ اما برخلاف این عقیده، عوامل متعددی وجود دارند که بر روی قیمت روز میلگرد تاثیرگذار هستند. تعدادی از کارشناسان برای بررسی بهتر و پیش بینی قیمت میلگرد، نظرات خود را بازگو میکنند که در این بین، نیاز است تا نظر یکی از کارشناسان مسکن را بشنویم.

پیشبینی تاثیر این جنگ در وضعیت کشور، از پیش بینی قیمت میلگرد نیز پیچیدهتر به نظر میرسد؛ اما همچنان امیدواریم که این اتفاق تاثیر مثبتی بر روند بازار کشور داشته باشد. با افزایش قیمت میلگرد و آهنآلات، هزینه تولید لوله، پنجره، در و انواع اتصالات نیز افزایش مییابد. پس طبیعی است که با افزایش جزئی قیمت آهنآلات، قیمت مسکن افزایش زیادی را تجربه کند. البته این افزایش قیمت را باید با رشد شدید سالهای گذشته مقایسه کرد تا متوجه مقدار تغییرات آن شد. به طور معمول، جنس میلگرد از فولاد است؛ اما باید بدانید که تنوع تولید این محصول، بسیار زیاد بوده و در صنعت، انواع میلگرد، تولید و استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید