وضعیت و پیش بینی قیمت میلگرد در روز های آینده (بروزرسانی شد)

میلگردها یکی از انواع فولادهای ساختمانی پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز می باشند و از آنها جهت مقاوم سازی بتن استفاده می شود. استفاده از میلگرد موجب شده تا دیگر نیازی به بتن ریزی با ضخامت بالا نباشد، به همین خاطر خرید میلگرد و استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز سبب کاهش هزینه ها شده است. بتن ها به صورت کلی بسیار مقاوم و مستحکم هستند اما در برابر نیروهای کششی و چرخشی دارای ضعف بوده و ممکن است دچار شکستگی شوند. میلگرد آجدار آهن یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن ( بتن ) مورد استفاده قرار میگیرد.

با این حال چنانچه میلگردها دچار زنگ زدگی شوند طبق آئین نامه بتن اگر این زنگ زدگی در حدی نباشد که میلگرد پوسته پوسته و خرد شود استفاده از آن بلامانع است. میلگرد آجدار با آج مارپیچ یا یکنواخت از نوع میلگرد A2 بوده که به دلیل کمتر بودن درصد کربن در ساختار آن از قابلیت خم پذیری بهتری برخوردار است و در ساخت خاموت از آن استفاده می شود. میلگرد آجدار با آج مرکب نیز از نوع میلگرد A4 بوده که به دلیل سختی بالای آن بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل قیمت منصفانه بودن قیمت میلگرد آیین صنعت، حذف واسطههای فروش و ارائه مستقیم محصولات از کارخانه است.

اگرچه روز گذشته سیگنالهای مختلفی به بازار ارسال میشد به طوری که برخی آهنفروشیها که در صدد تأمین نقدینگی بودند به کاهش قیمت و ارائه تخفیف اقدام کردند اما در این میان برخی نیز به دنبال افزایش قیمت مقاطع فولادی بودند. نظر به این موضوع، برخی از افراد سودجو می توانند سایزهای میلگردهای مختلف را به قیمت های متفاوت در بازار به خرید و فروش برسانند.

مهندسین با استفاده از میلگرد ها این ضعف بتن را رفع کرده و امکان ترک و شکستگی را به حداقل می رسانند. میلگردها نیز متناسب با نوع کاربردشان در بتن مورد استفاده قرار می گیرند. میلگردهای آج دار نسبت به دو نوع دیگر خاصیت خمش و شکسته شدن کمتری دارند، به همین خاطر مناسب ترین میلگرد برای بتن ریزی، میلگردهای آج دار هستند. از مشخصات میلگرد آجدار می توان به تنش تسلیم، استحکام کششی، نوع آج آن اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید