قیمت میلگرد: برای اطلاع از قیمت روز میلگرد در بازار و خرید انواع میلگرد آجدار

با داشتن نمره میلگرد سایر پا امترها را بررسی کنید و اگر جوابگو نبود مقاطع بالاتر را برای خرید بررسی کنید. حتی کشوری مانند چین که زودتر از سایر کشورها نسبت به بازگشایی ها و کاهش محدودیت های قرنطینه اقدام کرد و وارد مرحله پسا کرونا شد، به دلیل تقاضای بالای داخلی برای تکمیل و اجرای پروژه های نیمه کاره و به تعویق افتاده، قادر به صادرات نبوده است. رضا نادری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت دلار مرتبا در حال کاهش است اما متاسفانه قیمت میلگرد افزایشی است و به قیمت هر کیلوگرم ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

لازم به ذکر است که کارخانه ذوب آهن اصفهان در حال حاضر باکیفیت ترین میلگرد کشور را تولید می کند. شاید تا به حال متوجه شده باشید که افزایش قیمت دلار در ایران، همواره با افزایش قیمت آهن همراه است؛ به طوری که در مدتی کوتاه، بازار آهن ایران نیز تحت تاثیر وضعیت ارز متزلزل کشور قرار میگیرد.

در نظر گرفتن هزینه باربری یکی از نکات مهمی است که در هنگام خرید بایستی به آن توجه شود. معمولا بازار میلگرد، جزو اولین بازارهایی است که تحت تاثیر افزایش قیمت روز آهن قرار میگیرد و شدیدا دچار نوسان میشود؛ در نتیجه میتوان گفت هزینه و بودجه موردنیاز برای ساختوساز نیز با افزایش قیمت میلگرد، بالا میرود. نادری با اشاره به اینکه اکثر پروژههای ساخت و ساز روند کندی را داشته و در رکود قرار دارند، بیان کرد: افزایش قیمت میلگرد در حالی است که تقاضای چندانی در بازار آهن وجود ندارد و خرید و فروش آهن در رکود قرار دارد .

بعد از مدتی حضور در بازار میلگرد و آهن ایران، خود به خود میتوانید قیمت حدودی آهن و میلگرد را تخمین بزنید. میلگرد مکمل بتن در صنعت ساختمان سازی است و نقش استحکام بخشی به سازه های ساختمانی را برعهده دارد. میلگردها معمولا دارای شناسنامه می باشند و می توانید مشخصات مندرج بر روی آن ها را با فاکتور تطبیق داده و از اصالت محصول مطمئن شوید. شما می توانید با مراجعه به سایت مرکزآهن و یا دانلود اپلیکیشن این مرکز و مراجعه به بخش قیمت میلگرد علاوه بر مشاهده قیمت روز بیش از 50 کارخانه تولید میلگرد در ایران، نمودار قیمت ماهانه و سالانه این محصول را مشاهده نموده و به آرشیو قیمت روزها و ماه های قبل دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید