چرا قیمت میلگرد افزایش یافته است؟

این نوع میلگرد، همان میلگرد فولاد کربن است اما با یک روکش اپوکسی، هردو نوع میلگرد سیاه و میلگرد اپوکسی دارای مقاومت کشسانی یکسان هستند اما میلگرد با روکش اپوکسی از ۷۰ تا ۱۷۰۰ برابر در مقابل خوردگی مقاومتر است. قیمت این نوع میلگرد، چیزی حدود ۸ برابر میلگرد اپوکسی است و بهترین آرماتور برای پروژهها است. مطابق با جدول سازمان استاندارد ایران میزان رواداری وزن مخصوص باید مابین 4 درصد تا 8 درصد وزن مخصوص هر شاخه از میلگرد باشد.

با توجه به جدولی که در قسمت کدهای نشانهگذاری ارائه شد، حرف اختصاری JT نشان دهندۀ میلگرد آجدار A2 با آج مارپیچ 340 است که به روش ترمکس تولید شده است. از میلگرد فولاد استنلس میتوان بهعنوان گرانترین میلگرد نام برد. میلگرد استنلس ۱۵۰۰ برابر در مقابل خوردگی نسبت به میلگرد سیاه مقاومتر است. همانطور که می دانید ضایعات بخش جدایی ناپذیر از تمام محصولات آهن میباشد که در قیمت میلگرد ساده تأثیرگذار است. قیمت آهن و میلگرد سایز ۸ کمتر است یا سایز ۱۶؟ عصر آهن با سابقه ۳۰ ساله در صنعت آهن و فولاد کشور و با داشتن تیم حرفهای فروش به صورت لحظهای تمامی قیمتهای بازار را رصد کرده و بروزترین و معتبرترین قیمت را در اختیار بازدیدکنندگان قرار میدهد.

در کشور ایران، شرکت ذوب آهن،به عنوان پیشگام در صنعت فولاد از استاندارد روسی برای تولید میلگرد استفاده کرده است. میلگردها بهطور کلی به دو دسته؛ میلگرد ساده و میلگرد آجدار تقسیم میشوند که البته میلگرد کلاف نیز در این دسته بندی قرار میگیرد. در نتیجه اگر قرار باشد به صورت کلاف به فروش برسد، قیمت محصول بر اساس وزن آن محاسبه خواهد شد. خرید مستقیم از کارخانه ها، یکی از راه های خرید آن است، اما در شرایطی که در تناژ بالا قصد خرید داشته باشید چرا که معمولا کارخانه ها محصولات خود را در حجم کم به فروش نمی رسانند.

محصول فولادی نیمه سخت با آج ساده و استاندارد A2، مشهور به فولاد آجدارمارپیچ که در طول بدنه خود آج های یک شکل در یک جهت به صورت مارپیچ دارد. میلگردهای آجدار خود شامل دو نوع مختلف میلگردهای آجدار ترمومکانیکی یا TMT و میلگردهای آجدار مقاومت بالا HSD هستند. همچنین با استفاده از فرمول های ساده بدست آمده در کتب مختلف و جداول اشتال می توانید به طور دقیق وزن میلگردها را محاسبه نمایید چرا که جداول وزنی از دقت کافی در این زمینه بهره مند نمی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید